Rodzaje blatów

Blaty kompozytowe w Łodzi i Piotrkowie Trybunalskim


Blaty z Neolithu (spiek kwarcowy) - super twarde, nie można ich zarysować, nie zachowują się na nich żadne plamy, są odporne na wysokie temperatury.

Spieki kwarcowe NEOLITH to nowatorski produkt, który dzięki wysokiej odporności fizyczno-chemicznej i walorom estetycznym, zyskał uznanie wśród architektów na całym świecie. Ten zaawansowany technologicznie materiał znajduje szerokie zastosowanie jako blaty kuchenne, zlewozmywaki, okładziny meblowe i ścienne, posadzki, elewacje i tarasy.

SPIEKI KWARCOWE NEOLITH. Niezwykłe powierzchnie. Nadzwyczajne właściwości.

Blaty drewniane - proponujemy blaty drewniane, które są wykonane z litego drewna krajowego oraz ostatnio bardzo popularnego drewna egzotycznego. Blaty drewniane spełniają wymogi najbardziej wymagających Klientów i zachęcają swoim niespotykanym charakterystycznym wyglądem. Mogą być lakierowane lub olejowane.

Czym są Blaty kompozytowe (solid surface) firm Hanex, Rausolid, Corian?
Materiał ten w jednej trzeciej składa się z żywicy akrylowej, a w dwóch trzecich z wodorotlenku glinu wraz z barwiącymi pigmentami. Wyglądem imituje kamień, równocześnie pozostając przyjemnie ciepły w dotyku. Jest odporny na promieniowanie UV, odporny na występujące w gospodarstwach domowych kwasy, ługi i szereg innych substancji chemicznych. Powierzchnia blatu z kompozytu daje się regenerować. Rysy można usunąć polerując, a większe uszkodzenia naprawić. Do jego pielęgnacji wystarczy stosować domowe środki czystości.

Wykonujemy na zamówienie blaty kompozytowe (solid surface). Kompozyt jest to trwały, jednorodny materiał powierzchniowy składający sie w 1/3 z żywicy akrylowej, a w 2/3 z minerałów mineralnych.

Znakomicie nadaje się do innowacyjnych i wymyślnych kreacji. Blatom kompozytowym nadaje się dowolne kształty, a płyty łączy bez widocznych spoin. Może być cięty i wycinany, rzeźbiony i obrabiany jak drewno, szlifowany, formowany termicznie i łączony z innymi materiałami.

Dostępny w kilkudziesięciu kolorach.

Jest naklejany na płytę wiórową lub MDF i zabezpieczony od spodu specjalnym laminatem.

Jest nieporowaty - nie mogą w niego wniknąć żadne substancje, przez co jest on niezwykle odporny na plamy i zabrudzenia, a także łatwy do utrzymania w czystości i niezwykle higieniczny.

Kompozyt przyjmuje temperaturę otoczenia i jest przyjemny w dotyku.

Blat kompozytowy jest odnawialny i łatwy w naprawie. Po instalacji gotowy blat można okresowo szlifować i polerować, co powoduje, że nawet po 10-20 latach intensywnego użytkowania może on wyglądać jak nowy.

W blat można też wkleić zlewozmywak z tego samego materiału.

Jakość i cena zależą od grubości warstwy kompozytu (najczęściej 3,6,12mm)